BIOGRAFIA

Vokálne zoskupenie G.O.D´s vzniklo v roku 2007 pod záštitou súkromného CVČ Ebony v Prešove. Formovalo sa ako zbor mladých ľudí, ktorí interpretovali prevažne populárne piesne. Rok 2009 bol pre nich významným medzníkom, pretože práve v tomto roku boli súčasťou projektu KAIROS a naspievali známu Hymnu k roku sv. Pavla „Láska pretrvá“.

Časom sa zo zboru stalo 6-členné vokálne zoskupenie propagujúce americký gospel. Hudbu, ktorá je pre nich životnou energiou interpretujú prevažne na evanjelizačných podujatiach, rôznych festivaloch, súťažiach, vlastných koncertoch, jednotlivých farnostiach na Slovensku a v zahraničí. Pravidelne sa zúčastňujú na kresťanských festivaloch a súťažných prehliadkach cirkevnej hudby. Doposiaľ ich najväčším úspechom je cena Grand Prix na medzinárodnej súťaži „Psallite Deo“ v poľskom meste Kety v roku 2013, čím sa stali absolútnymi víťazmi tohto festivalu. Okrem tohto úspechu majú za sebou aj rôzne ocenenia v zlatom pásme na domácej pôde.

Po siedmich rokoch účinkovania, v roku 2014, vydali svoj prvý CD nosič s názvom Prayer For God z veľkého live koncertu zorganizovaného v rámci hudobnej sezóny Prešovská hudobná jar. Toto CD uviedli do života pán Milan Kolcun a ich dlhoročný kamarát, známy prešovský jazzový hudobník, Peter Adamkovič. Pre gospelovú skupinu G.O.D.´s bol taktiež prelomový rok 2015, kedy sa zúčastnili známej televíznej šou Česko Slovensko Má Talent a uspeli s verdiktom štyri krát ,,ÁNO“. V tom istom roku sa podieľali na nahravaní piesne „Go Tell It On The Mountain“ pre speváčku Janais na jej vianočný album s názvom Vianočná Janais. Boli tiež oslovení pánom Milanom Hudecom, ktorý spolupracuje s Rádiom 7, nahrať celosvetovo známu pieseň Amazing Grace premiérovo v slovenskej verzii textovo spacovanej pánom Hudecom. Reprezentovali Slovenskú republiku aj na celoeurópskom festivale v Londýne.

Gospelovú skupinu G.O.D.´s môžete celkom bežne počuť napríklad vo vysielaní Rádia Lumen či internetového Rádia Wow. Účinkovali v reláciách rôznych miestnych aj celoplošných televízií: TV LUX (relácia Čaviareň, záznamy a priame prenosy z koncertov a festivalov), TV JOJ (Topstar, Česko Slovensko má talent), RTVS, miestne televízie v Poľsku, v Bratislave a na východnom slovensku.

Umeleckými vedúcimi a líderkami sú Mgr. Jana Tomko Ferenčíková a Mgr. art Petra Ferenčíková DiS.art, ktorá ma na starosti aj hudobné spracovanie a klavírny sprievod.